• Krajské kolo Biologickej olympiády

• Dňa 18. mája 2020 sa konalo krajské kolo Biologickej olympiády, ktorá sa konala dištančnou formou. Náš žiak Martin Macko z 8. A skončil na 3. mieste. Gratulujeme!

• 2 percentá

• Vážení  rodičia a priatelia trakovickej školy a škôlky,

obraciame sa na Vás s prosbou na darovanie 2% dane z príjmu na účet Rodičovského združenia pri základnej škole s materskou školou v Trakoviciach (RZ). Takto získané peňažné prostriedky sú použité na podporu výchovno – vzdelávacieho procesu našich detí.

Postup na poukázanie 2% dane z príjmu:

• Vyplňte tlačivo „Vyhlásenie o poukázaní podielu zaplatenej dane z príjmov fyzickej osoby“. Uveďte sumu zodpovedajúcu 2% z Vašej zaplatenej dane z tlačiva „Potvrdenie o zaplatení dane“ (vystaví zamestnávateľ).
            • Bolo zvykom, že obidve tlačivá (Vyhlásenie a Potvrdenie) deti priniesli do školy alebo škôlky, ktoré zabezpečili ich hromadný zber a následne ich RZ zaslalo na daňový úrad.
            • Ak sa rozhodnete darovať našim deťom tieto prostriedky aj tento rok, vzhľadom na súčasnú situáciu Vás prosíme, aby ste príslušné tlačivá doručili (osobne alebo poštou) na daňový úrad podľa Vášho bydliska do 30.4.2020.

Rodičovská rada ďakuje všetkým, ktorí rodičovskému združeniu po minulé roky poukázali 2% dane z príjmu a rozhodli sa tak urobiť aj teraz a želá veľa zdravia, trpezlivosti a dôvodov na radosť.

Adresy daňových úradov (príslušné miestu bydliska)

Daňový úrad Trnava – kontaktné miesto Hlohovec

Podzámska 39

920 01 Hlohovec

Daňový úrad Trnava

Hlboká 8/1

917 65 Trnava

• Zápis prvákov

• Minister školstva, vedy, výskumu a športu SR určuje termín zápisu dieťaťa na povinnú školskú dochádzku od 15. apríla 2020 do 30. apríla 2020. Zápisy budú školy organizovať bez osobnej prítomnosti detí. Odporúča sa komunikácia elektronickou formou, ak to technické podmienky umožňujú. Termín zápisu určí zriaďovateľ školy. Podrobnosti o spôsobe zabezpečenia zápisu do ZŠ budú priebežne doplnené.

Milí rodičia, ministerstvo školstva vydalo usmernenie k zápisu budúcich prváčikov:

·         zápisy na plnenie povinnej školskej dochádzky v základných školách na školský rok 2020/2021 sa uskutočnia od 15. apríla 2020 do 30. apríla 2020

·         zápisy budú školy organizovať bez osobnej prítomnosti detí;

·         overenie údajov poskytnutých zákonnými zástupcami sa uskutoční do dvoch týždňov od skončenia mimoriadneho prerušenia školského vyučovania,

·         zákonný zástupca dieťaťa so špeciálnymi výchovno-vzdelávacími potrebami doloží vyjadrenie príslušného zariadenia výchovného poradenstva a prevencie do vydania rozhodnutia o prijatí dieťaťa do základnej školy , najneskôr do 15. júna 2020,

·         ak zákonný zástupca požiada o odklad začiatku plnenia povinnej školskej dochádzky, súčasť žiadosti zákonného zástupcu, ktorým je odporučenie všeobecného lekára pre deti a dorast a odporučenie príslušného zariadenia výchovného poradenstva a prevencie sa nebude pri zápise vyžadovať, ale zákonný zástupca ich doručí dodatočne, najneskôr do štyroch týždňov od skončenia mimoriadneho prerušenia školského vyučovania.

Na webovej stránke našej školy bude k dispozícii od 15.4.2020 aktívna elektronická prihláška pomocou ktorej budeme realizovať zápis prváčikov.

• Domáce úlohy cez EDUPAGE

• Vážení rodičia,od pondelka (16.03.2020) budeme žiakom priebežne zadávať domáce úlohy z jednotlivých predmetov prostredníctvom web stránky EduPage. Treba pravidelne stránku sledovať a pridelené úlohy vyučujúcimi vypracovať.V prípade, ak by mal niekto z vás problém v prístupe k stránke - napr. chýba mu heslo, kontaktujte vedenie školy na e-mailovej adrese zstrakovice@gmail.com

• Kľačianska latka 2020

• Dňa 6. 3. 2020 sa konala súťaž v skoku do výšky Kľačianska latka. V kategórii starších žiačok skončila Timea Krchňavá na 2. mieste s výkonom 145 cm. Gratulujeme!

• Riaditeľské voľno

• Z dôvodu preventívnych opatrení na spomalenie šírenia koronavírusu udeľuje riaditeľ školy riaditeľské voľno pre všetkých žiakov ZŠ Trakovice od stredy 11.3.2020 do piatka 13.3.2020.Zároveň oznamujeme, že plánovaný lyžiarsky výcvikový kurz je zrušený.

• Olympiáda v Anglickom jazyku

• Adam Škubla (7. B) vyhral v Hlohovci okresné kolo a v Trnave krajské kolo olympiády v Anglickom jazyku a postupuje na celoslovenské kolo. Gratulujeme!

• Dejepisná olympiáda

• Dňa 14. 2. 2020 sa v Hlohovci konalo okresné kolo Dejepisnej olympiády. V kategórii F zvíťazil Samuel Šimanský (6. A). V kategórii E skončil Martin Herceg (7. B) na 2. mieste a Ivan Kačinec (7. A) na 5. mieste. Gratulujeme!

• Okresné kolo Geografickej olympiády

• Dňa 6. 2. 2020 sa konalo v Hlohovci okresné kolo Geografickej olympiády. V kategórii F našu školu reprezentovali Samuel Šimanský (6. A), Martin Herceg (7. B) a Juraj Perďoch (7. B). Všetci traja boli úspešní riešitelia. Celkovo zvíťazil Samuel Šimanský, Martin Herceg - 8. miesto a Juraj Perďoch - 13. miesto. Gratulujeme!

• 2 percentá z dane

• Vážení  rodičia a priatelia trakovickej školy a škôlky,

obraciame sa na Vás s prosbou na darovanie  2% dane z príjmu na účet Rodičovského združenia pri základnej škole s materskou školou v Trakoviciach. Takto získané peňažné prostriedky sú použité na podporu výchovno – vzdelávacieho procesu našich detí.

Postup na poukázanie 2% dane z príjmu:

• Obidve tieto tlačivá (Vyhlásenie a Potvrdenie) prineste do školy/škôlky alebo doručte na daňový úrad Vášho bydliska do 30.4.2020.

Rodičovské združenie ďakuje všetkým, ktorí mu po minulé roky poukázali 2% dane z príjmu a rozhodli sa tak urobiť aj teraz.

• Maškarný ples

• Rodičovská rada pri ZŠ s MŠ Trakovice pozýva deti a rodičov na Maškarný ples, ktorý sa uskutoční 8. 2. 2020 od 15:00 v KD Trakovice. Čaká Vás prehliadka masiek, pestrá tombola, zábava s kamarátmi a odmena pre každú masku.