• Okresné kolo v šachu 2019

• Dňa 1. 10. 2019 sa v spoločenskej miestnosti na ZŠ Podzámskej v Hlohovci konalo okresné kolo v zrýchlenom šachu žiakov, žiačok a študentov. V kategórii žiakov vyhral Adam Kukla (ZŠ Podzámska Hlohovec) a v kategórii žiačok zvíťazila Mária Peružeková (ZŠ Podzámska Hlohovec). V turnaji študentov bol najlepší Samir Sahidi (SOŠ Nerudova Hlohovec). Turnaja sa zúčastnilo celkovo 30 hráčov zo 6 škôl okresu Hlohovec (ZŠ Podzámska Hlohovec, ZŠ s MŠ Trakovice, CZŠ Pribinova Hlohovec, GIK Hlohovec a OA Hlohovec a SOŠ Nerudova Hlohovec). V hodnotení škôl zvíťazila ZŠ Podzámska Hlohovec (Adam Kukla a Mária Peružeková). Z našich žiakov skončili vo svojich kategóriach na 2. mieste Peter Šilhavý a Vanesa Uherčíková.

• Brigáda

• Milí rodičia, dňa 28.9.2019 o 8:00 sa uskutoční v areáli ZŠ - v okolí multifunkčného ihriska brigáda. Touto cestou by sme vás radi požiadali o pomoc pri rozvoze hliny, kameňa a výsadbe drevín. Brigáda sa uskutoční pod záštitou obce Trakovice. Ďakujeme.

• Rodičovské združenie

• Milí rodičia, tento školský rok je pre nás prelomový vo viacerých oblastiach. Celé Slovensko prechádza na nové elektronické systémy. Ani naša škola nie je výnimkou. Začíname využívať elektronickú triednu knihu (ETK) a internetovú žiacku knižku (IŽK). Tento systém ponúka viaceré výhody pre rodičov a pedagógov. Vy, ako rodičia, budete mať neustály prehľad o známkach vašich detí, o prebranom učive (a pridelenej domácej úlohe), ako aj o školských akciách,... Môžete sa prihlásiť aj so žiakmi pod ich prihlasovacím kontom, alebo ak nám dáte e-mailovú adresu, aj zo svojho osobného konta (cez ktoré môžete zadať aj ospravedlnenku). Nové informácie a ukážku systému „edupage“ vám poskytneme na plenárnom rodičovskom združení, ktoré sa uskutoční dňa 30.9.2019 o 16:30 hod. Všetci sa budeme prihlasovať cez našu webovú stránku https://zstrakovice.edupage.org/. Prihlasovacie údaje do systému vám odovzdajú triedni učitelia na triednom rodičovskom združení. Okrem iného prekonzultujete s triednymi učiteľmi aj školský poriadok, hodnotenie žiakov, odhlasovanie zo stravovania, spôsob ospravedlnenia neprítomnosti žiaka na vyučovaní (budeme to riešiť prostredníctvom slovníčkov), návrhy na exkurzie či školské výlety a uskutočníte voľbu triedneho dôverníka. Poznámka: (Triedna rodičovská schôdza (po plenárnom RZ) žiakov 1. ročníka sa neuskutoční. Bola už zrealizovaná.)

• Odchody autobusov

• Milí rodičia, už predchádzajúci školský rok sme sa snažili v spolupráci s obcou pripomienkovať odchody autobusov pre dochádzajúcich žiakov našej školy. Výsledok bol minimálny (pre nás neuspokojivý). Odchody a príchody autobusov sa dajú v tomto období pripomienkovať na emailovej adrese cp.arrivatrnava@arriva.sk. Prijali by sme, ak by posunuli odchod autobusu z Trakovíc smer Ratkovce a Žlkovce o 10 minút. Číslo spoja: 203410 15 odchod o 12:55 zo zastávky Trakovice - čakáreň. Aj vy môžete svojou pripomienkou pomôcť.

• Vzdelávacie poukazy

• Milí rodičia. Dostávajú sa Vám prostredníctvom vašich detí vzdelávacie poukazy. Poskytovanie vzdelávacích poukazov upravuje § 4 zákona č. 597/2003 Z. z. o financovaní základných škôl, stredných škôl a školských zariadení v znení neskorších predpisov. Vzdelávací poukaz reprezentuje osobitný ročný príspevok štátu na záujmové vzdelávanie pre jedného žiaka školy, ktorej sa vzdelávanie považuje za sústavnú prípravu na povolanie. Vzdelávacie poukazy vydávajú svojim žiakom školy. Prijímajú ich poskytovatelia záujmového vzdelávania do 25. septembra príslušného kalendárneho roka. Hodnota vzdelávacieho poukazu je na rok 2019 stanovená v sume 32 Eur (3,2 Eur na 1 mesiac).

• Daj si čas 2019

• Zábavno-súťažná relácia s Mimom Ambrózom a Monikou Zázrivcovou, v ktorej v piatich súťažných kolách dokazujú deti z rôznych kútov Slovenska svoju fyzickú zdatnosť a vedomosti na tému rok 1960 z historického hľadiska. Súťaže sa zúčastnia deti zo ZŠ Trakovice a ZŠ Považská Bystrica-Stred. Bohužiaľ sme nevyhrali, naši žiaci boli skvelí, ale trošku šťastia nás na záver opustilo.

• Výdaj obedov

• Vážení rodičia! Dovoľujeme si Vás upozorniť, že od 3.9.2019 (t.j. utorka) začíname s výdajom obedov. Žiaci, ktorí odovzdali záväznú prihlášku na stravovanie, majú od utorka zabezpečený obed. V prípade, ak sa žiak nezúčastní vyučovania, treba ho odhlásiť v pondelok 2.9.2019 do 13:00 u vedúcej šk. jedálne na tel. čísle 033/7434180.

• Hľadáme učiteľa(ľku) GEO, INF a HUV

• Základná škola Trakovice, č 10, 919 33 príjme do pracovného pomeru učiteľa pre II. stupeň ZŠ od 1.9.2019, v aprobačných predmetoch: geografia, informatika, hudobná výchova. Uchádzači musia spĺňať kvalifikačné predpoklady v zmysle platnej legislatívy. Platové podmienky podľa zaradenia zamestnanca do platovej tarify v závislosti od vzdelania a počtu odpracovaných rokov. Žiadosť o prijatie do zamestnania, štruktúrovaný životopis a súhlas so spracovaním osobných údajov zasielajte na: zstrakovice@gmail.com

• Tenisový turnaj v Červeníku

• Dňa 10. 6. 2019 sa v Červeníku uskutočnil 2. ročník tenisového turnaja družstiev o putovný pohár riaditeľky školy. V konkurencii štyroch družstiev sa našim žiakom Vanese Krajčovičovej, Adamovi Škublovi, Matejovi Drgoňovi a Tomášovi Krajčovičovi podarilo vyhrať celý turnaj a priviesť putovný pohár. V sprievodnej  vedomostnej súťaži exceloval Tomáš Krajčovič a s počtom 12 z 12 bodov vyhral. Za prípravu a koučing ďakujeme trénerovi Jaroslavovi Krajčovičovi.

• Vyhodnotenie olympiád v Hlohovci

• Centrum voľného času Dúha Hlohovec aj tento rok organizovalo Slávnostné vyhodnotenie predmetových olympiád a s ním spojenú recepciu určenú predovšetkým pre ocenené deti. Vyhodnotenie sa konalo v priestoroch Spojenej školy. Odmenení boli žiaci, ktorí boli v okresnom kole predmetových olympiádach úspešní a umiestnili sa na prvých troch miestach. Medzi ocenenými boli aj naši žiaci: Adam Škubla, Samuel Šimanský a Alžbeta Hercegová. Všetkým srdečne blahoželáme a prajeme veľa úspechov aj v ďaľšom školskom roku.