• Podpora športových aktivít pre všetkých v roku 2009

• Chceme postupne vytvoriť centrum športu v areáli školy a organizovať pohybové aktivity  pre deti, mládež a ostatných obyvateľov obce Trakovice tak, aby všetci mali možnosť pravidelného pohybu a pestovali zdravý životný štýl. Chceme sa tiež sústrediť na spoločné aktivity rodičov s deťmi, čím chceme prispieť k budovaniu pozitívneho vzťahu detí k športu a zároveň chceme prispieť týmto činom k utužovaniu vzájomných vzťahov v mladých rodinách. Obec Trakovice má obmedzené možnosti športového vyžitia akéhokoľvek druhu. V tomto smere je značne znevýhodnené v porovnaní s mestom. V obci je len futbalové ihrisko, stará telocvičňa a značne opotrebované hádzanárske ihrisko. Všetci, ktorí sa venujeme práci s deťmi, cítime potrebu, aby boli od najútlejšieho detstva vedené k pravidelným pohybovým aktivitám, k účelnému a zdraviu prospešnému využívaniu voľného času. Žiaci školy sa pravidelne zúčastňujú rôznych športových súťaží a často sú úspešní (napr. v stolnom tenise, šachu, volejbale, futbale), ale nemajú vytvorené adekvátne materiálne podmienky na prípravu. Z tohto dôvodu sme si  stanovili úlohu neustále rozširovať možnosti športového vyžitia nielen našich žiakov, ale i všetkého obyvateľstva a budovať také materiálne podmienky, ktoré by umožnili rozvoj pohybových aktivít všetkých našich obyvateľov. Náš projekt má podporu vedenia školy, obce i rodičovského združenia. Projekt spropagujeme na internetovej stránke našej obce, v škole i v obci. Na športové súťaže zavoláme Hlohovskú televíziu a napíšeme do regionálnej tlače. Usporiadame stolno-tenisovový turnaj „Trakovická loptička“ a súťaž v skoku do výšky  „Trakovická latka“. Medaily, ceny, diplomy a očerstvenie v hodnote nám pomôže zabezpečiť Rodičovská rada a ZŠ s MŠ Trakovice. Takisto v roku 2009 urobíme žiacky šachový turnaj a simultánku so šachovým majstrom.