• O putovný pohár starostu obce Trakovice

• Nadšenci športovej streľby z trnavského kraja sa dnes stretli v Trakoviciach na súťaži v streľbe zo vzduchovej pušky pod názvom "O putovný pohár starostu obce Trakovice". Nechýbali ani naši trakovickí strelci. Naše dlhoročné opory mali slabší deň. Nahradili ich však mladší a začínajúci strelci. Adriana Piknová si vystrieľala druhé miesto vo svojej kategórii, Táňa Drgoňová skončila vo svojej kategórii na treťom mieste a Adam Škubla skončil tiež tretí. Družstvo mladších žiakov (Adriana Piknová, Adam Škubla, Ivan Kačinec) skončilo celkovo na krásnom druhom mieste. V Trakoviciach trénuje aj Šimon Remenár (Bučany), ktorý skončil na treťom mieste medzi staršími žiakmi a v rámci trnavského okresu vyhral a postúpil na majstrovstvá kraja do Holíča. Putovný pohár získalo (už tradične) družstvo z Holíča.

• Okresné kolo v šachu 2019

• Dňa 1. 10. 2019 sa v spoločenskej miestnosti na ZŠ Podzámskej v Hlohovci konalo okresné kolo v zrýchlenom šachu žiakov, žiačok a študentov. V kategórii žiakov vyhral Adam Kukla (ZŠ Podzámska Hlohovec) a v kategórii žiačok zvíťazila Mária Peružeková (ZŠ Podzámska Hlohovec). V turnaji študentov bol najlepší Samir Sahidi (SOŠ Nerudova Hlohovec). Turnaja sa zúčastnilo celkovo 30 hráčov zo 6 škôl okresu Hlohovec (ZŠ Podzámska Hlohovec, ZŠ s MŠ Trakovice, CZŠ Pribinova Hlohovec, GIK Hlohovec a OA Hlohovec a SOŠ Nerudova Hlohovec). V hodnotení škôl zvíťazila ZŠ Podzámska Hlohovec (Adam Kukla a Mária Peružeková). Z našich žiakov skončili vo svojich kategóriach na 2. mieste Peter Šilhavý a Vanesa Uherčíková.