• Peterská loptička 2019

• Dňa 16. 12. 2018 sa v Hlohovci konal tradičný mládežnícky stolno-tenisový turnaj Peterská loptička. Turnaja sa zúčastnilo 20 hráčov -  13 chlapcov a 7 dievčat zo 4 škôl (ZŠ s MŠ Trakovice, ZŠ s MŠ A. Felcána Hlohovec, ZŠ s MŠ Kľačany a ZŠ Benkova Nitra). Hralo sa systémom na tri víťazné sety v skupinách a potom KO systémom. Z našich hráčov bol David Škubla v kategórii mladších žiakov na 2. mieste a Dorotka Tanáčová v kategórii mladších žiačok na 3. mieste. Najlepší traja hráči v kategórii boli odmenení medailou, diplomom a cenou.

• Oznam stravníkom

• Oznamujeme všetkým stravníkom, že možnosť odhlásiť sa zo stravy zo dňa 17. 12. 2019 až 20. 12. 2019 najneskôr dňa 16. 12. 2019 do 13:00 hodiny. Po tomto termíne už nie je možné odhlásiť sa, neohlásené obedy Vám budú vydané do 12:30 hodiny. Táto zmena je nutná z dôvodu ukončenia kalendárneho roka 2019. Za pochopenie ďakujeme a prajeme všetkým príjemné prežitie Vianočných sviatkov a šťastný Nový rok! Viera Barošová - vedúca jedálne.

• Školské kolo v šachu 2019

• Dňa 5. 12. 2019 sa konalo Školské kolo v šachu. Hral sa kruhový turnaj na 7 kôl, na 2x8 minút. Celkovo zvíťazil Samuel Šimanský pred Tomášom Osvaldom a Matejom Cepkom - všetci 6. A trieda.

• Finále krajskej školskej streleckej ligy v Holíči

• Dňa 29.11.2019 bolo finále krajskej školskej streleckej ligy v Holíči. Domov sme priniesli 17 pohárov a ocenení. Z 15 družstiev sme obsadili 2. miesto (Piknová Adriana, Kačinec Ivan, Škubla Adam) a 3. miesto (Kačincová Viki, Drgoňová Táňa a Perďoch Juraj). Viki vyhrala v kategórii starších žiačok a stala sa majsterkou trnavského kraja, Táňa obsadila 2. miesto v kraji. Adrika obsadila celkové 2. miesto vo svojej kategórii a Nikolka Kačincová skončila celkovo na 5. mieste. Adam obsadil 3. miesto, Ivo 4. miesto v kategórii mladších žiakov. Stupne víťazov nám unikli iba v kategórii starších žiakov, kde sme obsadili 5. miesto (Martin Herceg), 6. miesto (Jurko Perďoch) a 7. miesto (Martin Bališ). Naši strelci si vyskúšali aj nové zbrane - dioptre a išlo im to celkom dobre! V kategórii trénerov získal zlato (1. miesto) p. uč. Murín a p. riaditeľ Harsányi získal striebro (2. miesto).

• Okresné kolo v stolnom tenise 2019

• V Hlohovci sa v novembri konalo okresné kolo v stolnom tenise žiakov a žiačok. Naše žiačky v zostave: Vanesa Krajčovičová, Hana Pekarovičová, Adela Tanáčová a Veronika Karabová skončili na 2. mieste. Vyhrala ZŠ s MŠ Bojničky pred ZŠ s MŠ Trakovice a ZŠ A. Felcána Hlohovec. Naši žiaci v zostave: Adrián Malovec, Tomáš Krajčovič, Tomáš Farkaš, Martin Ušák a Adam Juraštík skončili na 3. mieste. Vyhrala ZŠ s MŠ Bojničky pred ZŠ Podzámska Hlohovec a ZŠ s MŠ Trakovice.

• Testovanie 5

• Dobrý deň. Oznamujem, že v zmysle § 150 ods. 5  zákona 245 / 2008 Z. z. o výchove a vzdelávaní (školský zákon) a o zmene a doplnení niektorých zákonov  a § 3 ods. 10 vyhlášky 231 MŠ SR z 3. júna 2009 o podrobnostiach o organizácii školského roka na základných školách, na stredných školách, na základných umeleckých školách, na praktických školách, na odborných učilištiach a na jazykových školách  20.11. 2019 udeľujem voľno pre žiakov II. stupňa 6. až 9. ročník základnej školy z organizačných a prevádzkových dôvodov – Testovanie piatakov 2019. Harsányi

• O putovný pohár starostu obce Trakovice

• Nadšenci športovej streľby z trnavského kraja sa dnes stretli v Trakoviciach na súťaži v streľbe zo vzduchovej pušky pod názvom "O putovný pohár starostu obce Trakovice". Nechýbali ani naši trakovickí strelci. Naše dlhoročné opory mali slabší deň. Nahradili ich však mladší a začínajúci strelci. Adriana Piknová si vystrieľala druhé miesto vo svojej kategórii, Táňa Drgoňová skončila vo svojej kategórii na treťom mieste a Adam Škubla skončil tiež tretí. Družstvo mladších žiakov (Adriana Piknová, Adam Škubla, Ivan Kačinec) skončilo celkovo na krásnom druhom mieste. V Trakoviciach trénuje aj Šimon Remenár (Bučany), ktorý skončil na treťom mieste medzi staršími žiakmi a v rámci trnavského okresu vyhral a postúpil na majstrovstvá kraja do Holíča. Putovný pohár získalo (už tradične) družstvo z Holíča.

• Okresné kolo v šachu 2019

• Dňa 1. 10. 2019 sa v spoločenskej miestnosti na ZŠ Podzámskej v Hlohovci konalo okresné kolo v zrýchlenom šachu žiakov, žiačok a študentov. V kategórii žiakov vyhral Adam Kukla (ZŠ Podzámska Hlohovec) a v kategórii žiačok zvíťazila Mária Peružeková (ZŠ Podzámska Hlohovec). V turnaji študentov bol najlepší Samir Sahidi (SOŠ Nerudova Hlohovec). Turnaja sa zúčastnilo celkovo 30 hráčov zo 6 škôl okresu Hlohovec (ZŠ Podzámska Hlohovec, ZŠ s MŠ Trakovice, CZŠ Pribinova Hlohovec, GIK Hlohovec a OA Hlohovec a SOŠ Nerudova Hlohovec). V hodnotení škôl zvíťazila ZŠ Podzámska Hlohovec (Adam Kukla a Mária Peružeková). Z našich žiakov skončili vo svojich kategóriach na 2. mieste Peter Šilhavý a Vanesa Uherčíková.

• Brigáda
          • Brigáda

• Milí rodičia, dňa 28.9.2019 o 8:00 sa uskutoční v areáli ZŠ - v okolí multifunkčného ihriska brigáda. Touto cestou by sme vás radi požiadali o pomoc pri rozvoze hliny, kameňa a výsadbe drevín. Brigáda sa uskutoční pod záštitou obce Trakovice. Ďakujeme.

• Rodičovské združenie

• Milí rodičia, tento školský rok je pre nás prelomový vo viacerých oblastiach. Celé Slovensko prechádza na nové elektronické systémy. Ani naša škola nie je výnimkou. Začíname využívať elektronickú triednu knihu (ETK) a internetovú žiacku knižku (IŽK). Tento systém ponúka viaceré výhody pre rodičov a pedagógov. Vy, ako rodičia, budete mať neustály prehľad o známkach vašich detí, o prebranom učive (a pridelenej domácej úlohe), ako aj o školských akciách,... Môžete sa prihlásiť aj so žiakmi pod ich prihlasovacím kontom, alebo ak nám dáte e-mailovú adresu, aj zo svojho osobného konta (cez ktoré môžete zadať aj ospravedlnenku). Nové informácie a ukážku systému „edupage“ vám poskytneme na plenárnom rodičovskom združení, ktoré sa uskutoční dňa 30.9.2019 o 16:30 hod. Všetci sa budeme prihlasovať cez našu webovú stránku https://zstrakovice.edupage.org/. Prihlasovacie údaje do systému vám odovzdajú triedni učitelia na triednom rodičovskom združení. Okrem iného prekonzultujete s triednymi učiteľmi aj školský poriadok, hodnotenie žiakov, odhlasovanie zo stravovania, spôsob ospravedlnenia neprítomnosti žiaka na vyučovaní (budeme to riešiť prostredníctvom slovníčkov), návrhy na exkurzie či školské výlety a uskutočníte voľbu triedneho dôverníka. Poznámka: (Triedna rodičovská schôdza (po plenárnom RZ) žiakov 1. ročníka sa neuskutoční. Bola už zrealizovaná.)