• Nové fitness trampolíny

• Vďaka rade rodičov (rodičovskému združeniu) sa nám podarilo získať do školy 15 kusov trampolín. Naši žiaci, učitelia a pán školnik (ako vidno na obrázku) sa zapotili už pri ich skladani, ktoré si vyžadovalo trošku sily a technický "grif". Veríme, že podobným materiálno - technickým vybavením sa nám podarí zatraktívniť hodiny telesnej výchovy a prilákame k športu viacej detí.

• Olympiáda v anglickom jazyku

• S radosťou oznamujeme, že žiak David Škubla (6.A) sa v súťaži okresného kola olympiády v anglickom jazyku, pod vedením Mgr. Z. Machovičovej umiestnil na prvom miete a postupuje na krajské kolo. Gratulujeme.

• Vianočné prianie.

• Príjemné vianočné sviatky a do Nového roku prajeme lyžičku starosti, hrnček radosti, kotlíkov úspechov, jazierko peňazí, more šťastia, oceán zdravia a cely vesmír lásky. Kolektív ZŠ s MŠ Trakovice.

• Zber papiera

• V dňoch od 17. 5. do 21. 5. 2021 sa uskutočnil na našej škole Zber papiera. Najviac papiera priniesli žiaci 2. A, 4. A a 8. A triedy. V priemere na žiaka priniesli najviac papiera žiaci 4. A, 8. A a 2. A triedy. Najviac papiera priniesli: Hlavandová - 2. A, Krchňavý - 8. A a Kukumberg 4. A trieda.

• Matematická Pytagoriáda

• Dňa 14. 4. 2021 sa konalo online formou okresné kolo matematickej Pytagoriády. V kategórii P4 skončil Samuel Oliver na 6. mieste, Tomáš Ďuriš na 11. mieste a Magdaléna Hrušková na 12. mieste. Všetci boli úspešnými riešiteľmi. V kategórii P5 zvíťazil David Škubla, 2. mieste delili Adam Jalšovský a Petra Mucinová, Natália Hlavandová bola na 15. mieste. Všetci boli úspešnými riešiteľmi. V kategórii P6 skončila Lenka Mucinová na 9. mieste. Zároveň bola úspešná riešiteľka. V kategórii P7 skončil Samuel Šimanský na 7. mieste. Takisto bol úspešný riešiteľ. Gratulujeme!

• Krajské kolo Geografickej olympiády

• V piatok, dňa 16. 4. 2021 sa konalo online formou Krajské kolo Geografickej olympiády, kde našu školu reprezentoval žiak 7. A triedy Samuel Šimanský, ktorý skončil s 94 bodmi zo 100 na 3. mieste v konkurencii 20 žiakov. Gratulujeme!

• Zápis do 1. ročníka

• Milí rodičia, od 12.4.2021 je sprístupnená elektronická prihláška na zápis do 1. ročníka. Prihláška je aktívna v hlavnom menu stránky našej školy do 16.4.2021.

• Krajské kolo Dejepisnej olympiády

• V pondelok 22. 3. 2021 sa konalo online formou Krajské kolo Dejepisnej olympiády. V kategórii E zvíťazil žiak 7. A triedy Samuel Šimanský. V kategórii D skončil na 6. mieste žiak 8. B triedy Martin Herceg. Obidvaja boli zároveň aj úspešnými riešiteľmi. Gratulujeme a ďakujeme za vzornú reprezentáciu školy v tejto ťažkej situácii!

• Kvalitné stravovanie v ŠJ
            • CVČ pôsobiace na ZŠ ponúka rôzne krúžky – Vareška, Šikovníček, športový, šachový...
        • Okresné kolo Dejepisnej olympiády

• Vo štvrtok dňa 11. 2. 2021 sa konalo online formou Okresné kolo Dejepisnej olympiády. V kategórii E zvíťazil Samuel Šimanský zo 7. A a postupuje na Krajské kolo. V kategórii D skončil Martin Herceg z 8. B na 2. mieste a tiež postupuje na Krajské kolo DO. Blahoželáme!

• Dar 100 ks respirátorov FFP2

• Základná škola s materskou školou ďakuje pánovi Tomášovi Krchňavému z firmy LEONESS, S.R.O. za dar 100 ks respirátorov FFP2, pomocou ktorých zabezpečujeme chod ZŠ a MŠ pre deti z kritickej infraštruktúry.

• Okresné kolo Geografickej olympiády

• V piatok dňa 5. 2. 2021 sa konalo online formou Okresné kolo Geografickej olympiády. V kategórii F zvíťazil Samuel Šimanský zo 7. A a postupuje na krajské kolo. V kategórii E bol úspešným riešiteľom Martin Herceg z 8.B, ten ale žiaľ nepostupuje na Krajské kolo GO. Gratulujeme!